Számomra a természet minden ága lenyűgöző. A növények birodalma végtelen: számtalan illat, szín, forma. A különféle füvek, fák, vadvirágok közül sok gyógyító hatású. Most a legismertebb “gyógynövényeket” gyűjtöttem nektek egy csokorba, amelynek java része biztosan megtalálható a ti konyhátokban is.
ALOE VERA
A könnyen növő és igen dekoratív aleo gyors és biztos enyhülést ad kisebb égési sérülés esetében. A vasaló, grillsütő vagy tűzhely környékén szerzett első és másodfokú égések fájdalma gyorsan csillapítható, ha az aloe-ból levet facsarok a sérülésre. (Alkalmazásáról itt is olvashattok.)Egyszerű szobanövényként tartható, de meleg, párás klímán is kiválóan megél a kertben is. Minden otthonban legyen legalább 1-2 ebből a növényből.

Kép forrása: Pinterest
CITROM
A citrom levét kisebb fertőzések esetén fertőtlenítőként használom. Köhögés esetén mézzel összekeverve egészséges sziruphoz jutok. Vagy akár hegekre és sebekre is bátran használhatjuk (így).
FOKHAGYMA
Szinte már mindenki számára közismert, hogy csökkenti a magas vérnyomást, természetes antibiotikus hatása van és a gombák szaporodását is gátolja. Kapszula vagy “gyöngy” formályában, illetve cseppekben is hozzáférhető.

Kép forrása: Pinterest
FÜGE
Gondoltátok volna, hogy a füge – amellett, hogy isteni finom gyümölcs – gyógynövény is egyben?! Fájdalmas “kelések” esetén az érett, friss gyümölcsöt ketté vágom és az elváltozásra helyezem. Fehérjeoldó enzime segít az elhalt szövetek eltávolításában; magas cukortartalma kiszívja a mérgeket a sebből, ugyanakkor hatékonyan gátolja a kórokozók szaporodását.
KAMILLA
A kamilla szerény, útszéli növény, amely idegrendszeri problémák egyszerű megoldására szolgál. Otthon is könnyen elkészíthető: a virágokat és leveleket megszárítom, majd porrá töröm, végül leforrázva teát készítek belőle. A kamilla virágából készített kenőcs pedig fájdalomcsillapító hatású.
MÉZ
A tiszta, folyékony méz mikroorganizmusoktól mentes, magas cukorkoncentrációja gátolja a baktériumok szaporodását. Mézből természetes köhögés elleni szirup készíthető. Bőrfertőzések esetén pedig értékes bevonó balzsamként szolgál; szívóerejének és ferőtlenítő hatásának köszönhetően felgyorsítja a sebgyógyulást (erről itt is olvashatsz). Mézzel kellemesebbé tehető a gyógyteák íze is.

Kép forrása: Pinterest
OLÍVA
A székrekedés gyógykezelésére, krónikus fertőző betegségekben, például vesefertőzésekben és -gyulladásokban is előnyös hatású. Külsőleg alkalmazva a tiszta olívaolaj kenőcs formájában használható horzsolások, égések, forrázások és egyéb bőrbetegségek kezelésére. Itthon – ha szükséges – rendszeresen alkalmazzuk az enyhe fülfájdalom csillapítására: a hallójáratba egy pipetta segítségével egy kis langyos olívaolajat csepegtetünk.
PSYLLIUM HUSK (ÚTIFŰ MAGHÉJ)
Hál’ Istennek, egyre népszerűbbek az apró magocskák, amelyek darálhatók, vagy vízbe áztathatók, míg nyákos anyaggá nem válnak. Vízzel fogyasztva lazítja a székletet; az idősek, legyengültek vagy székrekedésben szenvedők számára hasznos.
REBARBARA
Népszerű nálunk is, mikor pitét készítünk. De emellett enyhe hashajtó hatású gyógynövény is, amely elsőrangú az aranyérrel összefüggő székrekedés kezelésében. Vigyázzatok, mert a levelei azonban mérgező hatásúak!
ZAB
Ez az egészséges gabonaféle rosttartalmának köszönhetően kiválóan alkalmazható emésztési zavarokra és székrekedés esetén. A zabkorpa csökkenti a koleszterinszintet. A bőrviszketés enyhíthető zablisztből készített kenőccsel. A zablisztes fürdő gyógyhatású lehet a bőr allergiás betegségeiben.
KIPRÓBÁLTAD MÁR?
Kíváncsi vagyok, te milyen növényeket használsz otthonodban és melyek a kedvenceid! Írd meg kommentben itt vagy Facebook oldalunkon.
♥ Viki
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: