Egy ideje már alternatívákat keresünk háztartásunkban a mosást és takarítást illetően. Mivel korábban több hormonális eredetű betegségben is szenvedtem, a mai napig ügyelünk rá, hogy minél kevesebb xeno-ösztrogén jusson be szervezetünkbe. És az egyik ilyen xeno-ösztrogén forrás takarító- és mosószereink, a sok kemikáliának és vegyszereknek köszönhetően. Azonban nagyon megörültünk, mikor megkerestek az Ecovertől és együttműködést ajánlottak. Mivel blogunk magas minőséget képvisel, ezért mi is megválogatjuk, hogy kik azok a cégek, személyek, akikkel együtt dolgozunk, de ennek a felhívásnak különösképp hálásak vagyunk. Mondjuk is miért!
Amit az Ecover weboldalán olvastunk és überszimpatikus az a következő. Nagyvállalatként a világ első ökológiai gyárát, Belgiumban építették fel. Az építés során figyelembe vették, hogy a lehető legkevesebb életteret vegyék el az élővilágtól, és ennek “kompenzálására” is a tetőtérre 6.000 nm-nyi felületen növényzetet telepítettek, ahová madarak is fészkelnek. A gyárat újrahasznosított anyagokból építették és az esővíz hasznosításával működtetik a mellékhelyiségeket és a zuhanyzókat. De most komolyan! Azt hittük eddig, ilyen csak a mesében létezik!
Évek óta magunk készítjük a szappanokat. A fürdőt hetente takarítjuk, alaposan, mivel legnagyobb bánatunkra tetőtől-talpig hófehér csempét választott a tulaj, amin MINDEN! apró kis szennyeződés jól látszódik. Így van vele munka bőven. Alapból szuper, és gazdaságos megoldás, hogy a vízkőoldó flakonja szorófejes; így nem “pacsáljuk szét” a tisztítószert sem.
Illata nem szúrós – mint általában a többi vízkőoldóé -, hanem kellemes, citrusos illatot hagy maga után az egész fürdőben. Csak befújtuk a zuhanykabint – a csempént és ajtókat is -, pár percig állni hagytuk, majd egy szivacs segítségével szépen ledörzsöltük, majd leöblítettük. Annyira belelkesültünk, hogy szépen lehet vele takarítani, hogy az egész fürdőt kitakarítottuk.
Sokat mosunk, mivel főállásban mindketten könnyű fizikai munkát végzünk; a konyhán nap, mint nap bekoszolódnak a ruhánk, így ketten is annyit mosunk, mint egy négytagú család. Plusz, ugye itt van Mangó is, aki akaratlanul bekoszolja az ágytakarókat, pokrócokat.
Abszolút megfelel “vegán terméknek”, mivel a pálmaolaj helyett repceolaj felhasználásával készült.
Illata sokáig megmarad, még napok után is érezni lehetett az öblítő illatát a fiókból kivett ruhákon, törölközőkön.
Igaz, hogy az esetek nagy részében mosogatógépben mossuk el a koszos tányérokat, de itt is vannak kivételek: nagyobb lábosok, amik nem férnek be a gépbe, vagy a wok, ami nem mosható gépben, és a késeink, amiket nem akarunk gépben mosni – mivel nem tesz jót a kés élének. És hát gasztrobloggerként sütünk-főzünk, nem is keveset. Igazából mi magunk is meglepődtünk, mikor neki álltunk mosogatni. Amit kifejezetten utálunk sok mosogatószerben, hogy kb. 2 tányér után, vagy egy nagyobb lábos elmosása után, újra nyomni kell a szivacsra a mosogatószerből, mert egyszerűen elfogy róla. És tényleg nem azért, mert terméktesztre kaptunk csomagot és fényezni kellene a termékeket, de csak pozitívat tudunk mondani róla. Abszolút gazdaságos és elegendő belőle kis mennyiség, sok mosatlanhoz.
Ami még a termék használata mellett szól, hogy maximálisan antiallergén: vegyszermentes, parfümmentes, színezékmentes; mindemellett bőr- és környezetbarát is.
A flakon 100%-ban újrahasznosított műanyagból készült és 100%ban újrahasznosítható.
Ha a fentieket olvasva Nektek is szimpatikussá váltak a termékek, akkor megrendelhetőek az Ecover webshopjában vagy megvásárolhatóak országszerte a DM üzleteiben!
♥ Viki & Gábor