Mivel célom nem csak egy gasztroblog írása, hanem az én zöld világom bemutatása, ezért úgy érzem, ilyen és ehhez hasonló témákról is nyugodtan írhatok. Nálam kb. 3 éve diagnosztizálták először az endot. Addig életemben nem hallottam erről a ma már sajnos egyre több nőt érintő betegségről. Akkor egy héten belül meg is műtöttek, 3 csokicisztát szedtek ki a petefészkemből. Eltelt több mint 2 év tünetmentesen, mikor a párom őrült fájdalmak közt vitt be éjszaka az ügyeletre. Az ultrahangos vizsgálat nagy valószínűséggel ismét egy csokicisztát mutatott, ismét műtétet javasoltak, ami számomra egy hatalmas sokk volt. 3 napot töltöttem akkor a kórházban és ez az idő elegendő volt arra, hogy átgondoljam miért is alakulhatott ki még egyszer ez a betegség. Rájöttem, hogy igazából bármitől, az akkor eltelt 2 év alatt az életmódomon nem igen változtattam. Szeretek logikusan, a dolgokat nem túlbonyolítva gondolkodni, és úgy hittem és hiszem a mai napig is, hogy az ami bennem kialakult egy “természetes” bár oda nem illő dolog, az el is tűnhet; hisz nem egy szöget nyeltem le!
Már előtte sokat olvastam a nyers vegán étrendről és jótékony hatásairól, tudtam, hogy akkor eljött az ideje, hogy kipróbáljam ezt az életmódot. Nem álltam át 100%-osan erre az életmódra, kb. 80%-a volt a táplálékaim alapja nyers vegán. Egy hónappal később, mikor a kontroll vizsgálaton az orvosom kikerekedett szemét és csodálkozó arcát láttam, tudtam, hogy minden rendben van – a csokicisztát nem találta a vizsgálatok során!
Tudom, hogy most sokan hangosan káromkodtok, hogy hisz az endo nem gyógyítható, csak műtéti úton távolítható el – mondja az orvostudomány, mégis én vagyok rá az egyik “bizonyíték”, hogy “csodák léteznek”! Mert mi is a tudomány? Véleményem szerint a “tudomány” kifejezés azt jelenti, hogy egy vagy több tudós valamit elég sokáig állít. A történelem pedig arra tanít, hogy amit ma tudásnak tartunk, azt holnap tévedésnek látunk.
Úgy gondolom, hogy mivel erre a betegségre, azaz endos állapotra sajnos fogékony is vagyok és télen nem tudok napokig vagy hetekig nyers ételeken élni, ezért most kipróbálom Gyuri bácsi által javasolt gyógyteáit.
3 féle teát ajánl napi szinten inni: a cickafark teakeveréket, a szurokfű teát valamint ennek alkoholos kivonatát, ill. a csipkebogyóhús teát.
A cickafark teakeveréket a Nők teájának is hívják, ami réti palástfű levéléből, pásztortáska hajtásából és cickafark hajtásából áll. (Jótékony hatásairól és bővebb infókról itt olvashattok.)
A szurokfű és annak alkoholos kivonata az agyalapi mirigyre hat, a hormonműködést szabályozza, ezért javasolják pajzsmirigyproblémára és más egyéb hormonális betegségekre.
A csipkebogyóban A-, B1-, B2-, P-, és K-vitamin is található , de természetesen leginkább magas C-vitamin tartalmáról híres. Egy kicsi bogyóban több C vitamin van, mint egy nagy citromban! Immunerősítő hatása van, amire mindig különösen szükségünk van.
A 3 gyógynövényt ihatjuk egyszerre egy napon belül, csak a következőkre figyeljünk oda:
Úgy gondolom, ha adott egy esetleges alternatív gyógymód egy bizonyos betegség gyógyítására, tartozunk annyival a testnek, amelyben élünk, hogy kipróbáljuk ezeket. Gyuri bácsi oldalát böngészve rengeteg hasznos információra találhatunk. Én személy szerint elhatároztam, hogy ebben az évben igyekszem a gyógynövények, -teák világával az idén jobban megismerkedni, hiszen szívesebben nyúlnék ezekhez a megoldásokhoz, akár csak egy fejfájás esetén is, mint egy tablettához.
Még egy személyes véleményt szeretnék veletek megosztani. Hozzám sokkal közelebb állnak a természetközeli gyógymódok annál, hogy pl. hormonokkal, vagy folyamatosan gyógyszerekkel bombázzam a szervezetem. Hisz’ ha jól belegondoltok, minden amire szükségünk van egy karnyújtásnyira a természetben megtalálható és a Föld Anya tálcán kínálja. 🙂
Forrás: www.gyorgytea.hu